Yeni Doğan Yoğun Bakım

Egepol Yenidoğan Yoğunbakım ÜnitesiEgepol Hastanesi'nin en önemli bölümlerinden olan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili Başhekimimiz Dr. Nuri NASIR'ın basında yayınlanmış röportajı:

-Egepol Yenidoğan'da Takdir Topluyor-

Özel Egepol Hastanesi olarak, gerek teknik donanım gerekse uzman ekip yönünden çocuk sağlığı ve hastalıkları ile kadın sağlığı hastalıkları ve doğum alanında öncü olduklarını sözlerine ekleyen Başhekim Dr. Nuri NASIR "İzmir'de eksikliğinin sıkça hissedildiği yenidoğan yoğun bakım bölümünde 11 küvez ve 1 transport küvez ile hizmet verdiklerini ve önemli bir sağlık ihtiyacını karşılamak üzere uzman kadro ile 24 saat çalışmayı sürdürdüklerini" belirtti. Özel Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. NASIR, sınıflandırmada 3. düzey (en üst seviye) yoğun bakım olan ünitede yalnızca İzmir'in değil tüm Ege Bölgesi'nin ihtiyacına cevap vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi. Ünitede düşük doğum ağırlıklı bebeklerin yaşatılması oranlarının çok başarılı olduğunu söyleyerek, İzmir'de üniversite hastaneleri de dahil olmak üzere başka hastanelerde dünyaya gelen ve yoğun bakım ihtiyacı olan bebekleri de uygun şekilde transferlerle ünitede kabul ettiklerini ve ilin önemli bir yoğun bakım ihtiyacını karşılamakta olduklarını belirtti.

Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Mete AKISÜ'nün idaresinde; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları tarafından hizmet verilen ünitede son teknoloji ürünü küvöz, ventilatör (solunum cihazı) ve diğer cihazlar kullanılmaktadır. Ünitede 24 saat aralıksız hizmet veren ekibimiz:

- Uzman Dr. S. Çağrı ÇAKIR

- Uzman Dr. Neşe YAR

- Uzman Dr. Veli KARABUĞA

- Uzman Dr. Tarkan AKBULUT

- Uzman Dr. Halil IŞIK


Güncelleme : 10.11.2011
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem