Greenlight Lazer terapisi ile prostat ameliyatları Hastanemizde yapılmaya başlamıştır.


Green-light lazer nedir?
Green-light lazer iyi huylu prostat büyümesinin cerrahi tedavisi için geliştirilmiş en son teknolojik yeniliklerden birisi.Burada kapalı olarak prostata ulaşılmakta ve tamamen lazer enerjisi kullanılarak prostat etkili ve hızlı bir şekilde buharlaştırılmakta.Aynı zamanda güvenli de bir yöntem.Çünkü lazer derin dokuları etkilememekte.Yani etkili ve güvenli bir yöntem.
 
Diğer cerrahi yöntemlere göre avantajları nelerdir?
Kapalı bir yöntem olduğu için hastada herhangi bir yara,dikiş mevcut değil.Bu özellikle kilolu veya diyabetik hastalarda önemli.Çünkü bu tip hastalarda yara iyileşmesi esnasında sıkça problemlerle karşılaşıyoruz.Bu yöntemde böyle problemler olmuyor.Bunun dışında green- light yönteminde herhangi bir kanama görülmemekte.Bu nedenle ameliyat sonrasını hastalar çok rahat geçiriyorlar.Diğer bir avantajı ameliyat sonrası herhangi bir cinsel güç kaybı yapmaması.
 
Hastanede kalış süresi ne kadar ve normal yaşamlarına ne zaman dönebilirler?
Hastaneden aynı gün taburcu olma şansları var yada en fazla bir gece kalıyorlar.En fazla on gün içinde de normal yaşamlarına dönebiliyorlar.Ameliyat sonrası bir ay kadar devam edebilen,idrar yanması,sık tuvalete gitme olabiliyor.Ancak ameliyattan hemen sonra hasta rahatlıkla idrar yapar hale geliyorlar.
 
Her prostat büyümesi olan hastaya uygulanabilir mi?
Prostat kanseri dışında tüm prostat büyümesi olan hastalara uygulanabilir. Bu yöntemle her yaşta hasta rahatlıkla ameliyat edilebilinir.
 

Güncelleme : 26.11.2013
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem