Egepol Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin, hem 72 yaşındaki Ali Durmaz, hem de kızı Hülya Durmaz‘ı ameliyat etti; baba ve kızı eski sağlıklarına kavuşturdu.

Bundan bir buçuk yıl önce Ali Durmaz’a bypass yapan Narin, geçtiğimiz günlerde Hülya Durmaz’a da İzmir‘de ilk defa kameralı kalp tümörü ameliyatı gerçekleştirdi.
Kalp çarpıntısı ve nefes darlığı şikayetleriyle Egepol Hastanesi‘ne gelen Hülya Durmaz’a öncelikle kalp tomografisi (EKO Kardiyografi) çekildi ve ameliyat olmasına karar verildi.
Kalbinde 4 santim çapında tümör tespit edilen Hülya Durmaz, 4 saat süren bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.
İzmir’de ilk defa kamera sistemiyle sağ koltuk altından küçük kesi yapılarak gerçekleştirilen operasyonun başarılı geçtiğini söyleyen Doç. Dr. Cüneyt Narin,“Kalpten alınan tümör iyi huyluydu. Fakat yine de alınması gerekiyordu. Çünkü kan basıncını olumsuz etkiliyordu ve tümörün damar yoluyla beyne gitme riski vardı. Göğüs açılarak yapılan eski yöntemle hastanın iyileşme süresi 2 – 3 ayı buluyordu. Yan yatması ve araba kullanması da sakıncalıydı. Kameralı yöntemle gerçekleştirdiğimiz bu ameliyat ise küçük kesi ve özel aletler kullanarak yapıldı. İyileşme süresi eskiye oranla kısaldı. Hastanın vücudunda belirgin bir ameliyat izi de kalmayacak ve 3 hafta sonra normal yaşantısına geri dönebilecek” bilgisini verdi.
Gerçekleştirdiği başarılı operasyondan ötürü Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Narin ve Egepol Hastanesi’ne teşekkür eden Ali ve Hülya Durmaz, eski sağlıklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Güncelleme : 11.6.2016
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem