Gastroenteroloji

İç Hastalıkları Bölümü’nün yan dallarından biri olan Gastroenteroloji; yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak, anüs, pankreas, karaciğer, safra kesesini kapsayan sindirim sistemi organlarındaki hastalıkların tanısını koyar, tedavisini gerçekleştirir. İzmir Egepol Hastanesi olarak Gastroenteroloji kliniğimizde uzman doktorlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Tanı yöntemleri nelerdir?

Gastroenterolojik hastalıklar sıklıkla kabızlık, ishal, bulantı, kusma, karın ağrısı, şişkinlik, ağza acı ya da ekşi su gelmesi, midede yanma ve hazımsızlık, safra kesesinde (karnın sağ üst kısmında) ağrı, makattan kan gelmesi, makatta ağrı ve şişlik şikâyetleriyle ortaya çıkar. Bu şikâyetlerle hastanemize başvuran hastalarımızın tanısının konulması için bazı tetkik ve incelemeler gerekir.

Gastroenteroloji uzmanı hekimimiz hastadan bazı kan testleri, solunum testleri, ultrasonografi ve radyografi gibi görüntüleme testlerinin yanı sıra kolonoskopi ve endoskopi gibi testler isteyebilir. Bu testlerin sonucuna göre hastalığı teşhisi konulduktan sonra tedaviye karar verilir.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Gastroenterolojik hastalıkların tedavisi ilaç, cerrahi yöntemler ya da endoskopik girişimlerle gerçekleştirilmektedir.

Çölyak Hastalığı Tedavisi

Çölyak hastalığı; arpa, buğday ve çavdar gibi besinlerde yer alan glüten adlı proteine karşı oluşan hassasiyet sonucunda ortaya çıkar.

Detaylı Bilgi

Crohn ve Kolit Tedavisi

Başlı başına bir bağırsak hastalığı olarak nitelendirilmektedir. Kronik bir hastalık ve rahatsızlık olarak tanımlanır.

Detaylı Bilgi

Gıda Zehirlenmesi Tedavisi

Zehirlenmenin nedenleri değişkenlik göstermekle birlikte et ve süt ürünlerinin zehirlenme konusunda önemli bir yer edindiği bilinmektedir.

Detaylı Bilgi
Diğer tedaviler için Tıklayınız

Egepol Cerrahi Hastanesi