Proktoloji

Sorunun yaşandığı organın mahrem bölge olması sebebiyle hastalar genellikle şikayetleri had safhaya ulaştığında hekime başvursa da birçok anal bölge hastalığı gelişen teknoloji sayesinde kolaylıkla iyileştirilebilmektedir.

Tanı yöntemleri nelerdir?

Rektal muayene, kolonoskopi, anorektal ultrasonografi, ışıklı anoskop, kan testleri gibi yöntemler anal bölge hastalıklarının tanısının konulmasında en önemli adımları oluşturur. Bazı durumlarda akciğer grafisi ve bilgisayarlı tomografi tetkiki de gerekebilir.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Anorektal hastalıklarının tedavisi Genel Cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir. Klasik cerrahi ya da lazer yöntemiyle gerçekleştirilebilen ameliyatlarda sorunlu bölge çıkarılır ya da düzeltilir.

Anal Kondilom Tedavisi

İnsan Papilloma Virüs’nün (HPV) yol açtığı Anal Kondilom; cinsel temas, ortak alan paylaşımı ve kişisel eşyaların ortak kullanımı ile kolaylıkla bulaşabilen hastalıklardan biridir. Egepol Hastanesi olarak İzmir’de a

Detaylı Bilgi

Hemoroid (Basur) Tedavisi

Hemoroid, anal kanalın en sonunda yer aldığı bilinen genişlemiş damarlardır. Kan damarlarının fazla genişlemesine bağlı olarak şişmesi ve tahriş olması durumudur.

Detaylı Bilgi