Tıbbi Hizmetlerimiz

Göz sağlığı ve hastalıkları birimimizde rutin göz muayeneleri ile erişkin ve her yaştaki bebek ve çocuk muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Böylece ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek göz tembellikleri erkenden saptanabilmektedir.

Erken teşhis ve tedavi göz hastalıklarında son derece önemlidir. Dolayısı ile gözlerimizi herhangi bir şikayetimiz olmasa dahi düzenli ve kapsamlı bir şekilde kontrol ettirmemiz gerekir. Aynı zamanda kapsamlı bir göz muayenesinde göz hastalıklarının yanı sıra hayati önem taşıyan şeker hastalığı , kalp rahatsızlıkları vb. gibi pek çok hastalık da erken tespit edilebilir. Böylelikle sağlığımızda ciddi problemlere yol açmadan önlem alabiliriz.

Çocuklarda 1,3 ve 5 yaşlarında , yetişkinlerde ise yılda bir kez göz muayenesi önerilmektedir.

Hastanemiz Göz Hastalıkları Polikliniğimizde;

Bilgisayarlı Göz muayenesi

Bilgisayarlı Göz tansiyonu ölçümü

Pakimetri

Bilgisayarlı Görme Alanı

Biometrik Ölçüm

Göz Ultrasonu Muayeneleri yapılmaktadır.

Göz İleri Tetkik ve Tedavi Ünitesinde ise;

Argon Göz Lazeri

Yag Lazer

Fluroscein Fundus Anjiografisi (FFA - Göz Anjiyosu)

Selektif Lazer Trabeküloplasti (SLT) tedavi ve tanı cihazları ile tüm göz girişimleri gerçekleştirilebilmektedir.

Tüm Göz Kapağı Operasyonları

Hastanemizde Kapak düşüklükleri,kapağın içe ve dışa dönmeleri,kitle operasyonları,şalazyon ve göz yaşı yolları direnajı ameliyatları yapılmaktadır.

Şaşılık Tanı ve Cerrahi Tedavisi:Hastanemizde Çocuklarda şaşılık ve göz tembelliği teşhis ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Katarakt Ameliyatı:Hastanemizde FAKO (Kapalı cerrahi metodu ile) katlanır intraoküler lens uygulamaları - katarakt ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Güncelleme: 16/01/2019