Tıbbi Hizmetlerimiz

Hastanemiz Beslenme ve Diyet Polikliniğinde; her yaş grubundaki bireylere beslenme ve diyet danışmanlık  hizmeti verilmektedir.

Bireyesel beslenme tarzınıza ait bilgiler, yaşam şekliniz, yaşınız, cinsiyet, boy, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite gibi özellikleriniz değerlendirilerek kişiye özgü diyet programları belirlenmektedir.

Beslenme alışkanlıklarınızın  yanı sıra laboratuvar tetkikleriyle saptanan veriler biyolektrik impedans yöntemiyle vücut analizlerine dayanan metabolizma yaşı, metabolizma hızı, yağ, kas-su oranlarına ait ölçümler göz önünde bulundurularak ayrıntılı bir değerlendirme yapılmaktadır.

Poliklinikte hastalarımıza obezite, kanserde beslenme, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları, karaciğer ve  böbrek hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve Gut vb diğer metabolik hastalıklar, besin alerjisi, spastik kolon safra kesesi taşları, barsak ameliyatları sonrası dönem gibi özel durumlarda beslenme programları hazırlanmaktadır.

Obezite tedaviside diyet yanı sıra kilo alamayan ve yeme alışkanlığında sorun yaşayan kişiler için  ayrıntılı ancak kolay uygulanabilir  programlar hazırlanmaktadır. 

Yatan hastalarımızın beslenme alışkanlıklarına ve tedavilerine  uygun diyetleri hastaya özel hazırlanmaktadır.

Hastalarımıza belirlenen diyet için her öğünde iki alternatif menü seçeneği sunulmaktadır. Hastalarımız kendilerine özel hazırlanmış diyet programında, refakatçilerimiz ise günlük programda sunulan iki menüden birini seçebilmektedir.

Yemekler eğitimli garsonlar tarafından, özel ısı izolasyonu sağlayan antibakteriyel yemek kaplarında muhafaza edilerek, temiz ve hijyenik koşullarda sunulmaktadır.

  

 

 

Güncelleme: 18/01/2019