Tıbbi Hizmetlerimiz

Plastik Cerrahi çeşitli nedenlerle oluşmuş doku eksiklerinin ya da deri, deri altı, kas, tendon ve iskelet sistemini ilgilendiren vücut ve organ şekil bozukluklarının, düzeltilmesi ile uğraşan özelleşmiş bir branştır. Normal şekli veya görünümü bozulmuş ya da fonksiyonunu kısmen veya tamamen kaybetmiş bir organın kabul edilebilir görünüm ve fonksiyonel hale getirmek plastik cerrahinin temel işlevidir.

Plastik cerrahi girişimlerinde genellikle hastanın kendi dokularından yararlanılmakla birlikte uygun şartlarda yapay kemik, silikon gibi yapay maddeler de onarım için kullanılır.

Estetik kaygıya dayalı düzeltme operasyonları dışında, plastik ve rekonstrüktif cerrahi kapsamında yaralanmalara bağlı acil operasyonlar önemli yer tutar.

Doğuştan Anomaliler

Tavşan dudak olarak tanımlanan dudak yarıkları ve daha derin bir anomali olan damak yarıkları ile kulak anomalilerine sıklıkla rastlanır. Utanma duygusunun baskısıyla pek çok kişinin ifade etmekten çekindiği vakalar sık görülmektedir. Doğuştan kaynaklanan bu anomaliler, plastik cerrahi ile tedavi edilir.

Yüz Kemikleri Cerrahisi

Yüz kemiklerinde doğuştan gelen şekil bozuklukları olabilir. Ayrıca yüzde kaza sonucu da şekil bozuklukları ve kontur deformiteleri oluşabilmektedir. Bu bozukluklar plastik cerrahi ile başarıyla tedavi edilip düzeltilebilir.

Kaybolmuş Uzuvların Yeniden Yapılması

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi kapsamında, doğuştan ya da sonradan hastalık veya kaza sonucu yok olan bazı organlar yeniden yapılabilir. Bunlar arasında, kulaksız dünyaya gelenlere kulak yapılması, kanser nedeniyle memesi alınanlara yeniden meme yapılması, burnu kopan veya alınan hastalara yeniden burun yapılması gibi çalışmalar başarıyla sürdürülmektedir.

Estetik Cerrahi

Plastik ve rekonstrüktif cerrahinin en bilinen çalışma alanlarından birini de “estetik cerrahi” oluşturur. Bu kapsamda, burun düzeltme operasyonları, göz ve karın kırışıklıklarının giderilmesi, fazla yağların alınması (Liposuction), yüz gençleştirme, kellik tedavisi, burun estetiği, yüz estetiği, göz kapağı estetiği, meme estetiği, karın estetiği, kalça estetiği operasyonları bu ünite bünyesinde uzman kadrosu ve modern teknolojilerle yürütülmektedir.

Güncelleme: 19/01/2019