Tıbbi Hizmetlerimiz

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

Özel Egepol Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Yoğun Bakım Ünitemiz; Kalp ve damar hastaları ile ameliyat sonrası riskli hastalara hizmet verebilecek, komplikasyonları giderebilecek , destek tedavi ve sürekli bakımı sağlayabilecek niteliktedir.

Yeterli solunumun yapılamadığı, vücut dengelerinin çok bozulduğu politravma, sepsis, zehirlenmeler ve benzeri hastalıklarda her türlü teknik donanıma sahip moniterizasyonu içeren, ileri düzeyde tedavi ve bakım olanağına sahip olan Koroner Yoğun Bakım Ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış ve hasta konforu gözönüne alınarak en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Her hasta için hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümlerini devamlı olarak yapılmakta, solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar da her an solunum cihazına bağlanarak yakından takip edilmektedir.

Özel Egepol Hastanesi olarak Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde; anestezi ve reanimasyon uzmanı, kardiyoloji uzmanı, kalp ve damar cerrahi uzmanı, enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile yoğun bakım alanında tecrübe sahibi özel eğitimli hemşireler görev yapmaktadır. Özel Egepol Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehtidi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritm sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritm düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır. Ayrıca kalp ameliyatı geçiren hastalarında genellikle 2 gün Koroner Yoğun Bakım ünitesine alınarak servise çıkmak için alışma ve toparlanma süreçlerini burada yaşamaktadırlar.

Ünitemizin modern tıbbi donanıma sahip yapısı içinde; özel yoğun bakım yatağı, ventilatör, monitör, perfüzatör, infüzyon pompası, beslenme pompası, portable röntgen cihazı, portable vispilatör, portable ventilatör, kan gazı cihazı, merkezi oksijen sistemi ve biyokimya laboratuarı bulunmaktadır.

Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde;

Postoperatif (ameliyat sonrası) solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalara,

Solunum yetmezliği ile giden Ac hastalıklarına,

Kalp krizi geçiren ve ritm bozuklukları olan hastalara hizmet verilmektedir.

Fiziksel durumu ağır olan hastaların hayati bulgularının yakın takip edilerek solunum, dolaşım gibi hayati işlevlerinin desteklendiği bu özel ünitede kritik durumdaki hastalar tedavi edilmektedir. Yoğun bakım ünitemizde solunum yetmezliği, zehirlenmeler, ameliyat sonrası bakım gerektiren hastalar, ameliyat sırasında problem gelişen hastalar, travma hastaları, koroner arter hastalığı problemleri olan hastalar da tedavi edilmektedir.

Özel Egepol Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitemiz; ameliyat sonrası yoğun bakım takibine ihtiyaç duyulan hastalara, 24 saat, modern teknolojisi, özel eğitimli personeli ve uzman kadrosu ile hizmet sunuyor.

Özel Egepol Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

Güncelleme: 19/01/2019