Hakan Tokbay

Uzm. Dr. Hakan Tokbay

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Hakan Tokbay, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak uzun yıllar süren tıp eğitimi ve deneyimi ile çocukların sağlığını koruma ve tedavi etme konusunda uzmanlık sağlayan bir sağlık profesyonelidir. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Manisa Celal Bayar Tıp Fakültesi gibi saygın tıp okullarında aldığı eğitim, temel tıp bilimleri ve çocuk sağlığı ve hastalıkları alanındaki bilgisini oluşturarak tıp kariyerine sağlam bir başlangıç yapmasını sağlamıştır.

Uzm. Dr. Hakan Tokbay, uzmanlık eğitimini Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde tamamlayarak çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uzmanlaşmıştır. Bu süreçte çocuklara yönelik teşhis, tedavi ve bakım konularında gerekli bilgi ve deneyimi kazanmıştır.

Profesyonel kariyerine Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde başlamış ve bu süreçte çocuk sağlığına odaklanmıştır. Ardından Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapmış ve çeşitli çocuk hastalıkları alanlarında deneyim kazanmıştır. Özel Soma Vefa Hastanesi’nde de çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında hizmet vermiştir.

Uzm. Dr. Hakan Tokbay, şu anda Egepol Hastanesi’nde çalışmaktadır. Bu hastanedeki görevi, çocukların sağlığını koruma, çocuk hastalıklarını teşhis etme ve tedavi etme konusundaki uzmanlığını kullanarak hastalara en iyi sağlık hizmetini sunma fırsatı sunmaktadır.

Dr. Tokbay, hasta odaklı bir yaklaşıma sahip olup çocukların ve ailelerinin ihtiyaçlarını anlama ve karşılama konusunda hassas bir tutum sergilemektedir. Her bir hastasına bireysel ve etkili bir tedavi sunma konusundaki kararlılığı, onu başarılı bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı yapmaktadır. Ayrıca tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek hastalarına en son tedavi yöntemlerini sunma çabası içindedir. Uzm. Dr. Hakan Tokbay, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak, çocukların sağlığına adanmış bir sağlık profesyoneli olarak bilinir ve saygı duyulur.

Kurslar – Sertifikalar

  • 2007 Çocuk İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) Kursu
  • 2008 Yenidoğan Resüsitasyon Kursu (NRP)
  • 2010 Mekanik Ventilatör Sertifikası