Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz (KBB); kulak, burun, nazal geçiş, sinüsler, gırtlak, ağız boşluğu, üst yutak ile yüz ve boyunda oluşan yapıların (boyun kitleleri, tiroid, tükürük bezleri gibi) tedavisiyle ilgilenen tıp dalıdır. İzmir Egepol Hastanesi olarak KBB kliniğimizde uzman doktorlarımızla sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

Tanı yöntemleri nelerdir?

KBB hastalıkları; burun akması ve kaşınması, burun kanamaları, kulak ağrısı, işitme kaybı, kulaklardan akıntı gelmesi, boğaz ve çene ağrısı, ses kaybı, aşırı horlama gibi şikâyetlerle kendini göstermektedir. Bu rahatsızlıklarla KBB uzmanı hekime başvuran hastaya, şikâyetlerine göre farklı tanı yöntemleri uygulanmaktadır.

En sık kullanılan tanı yöntemleri nazal endoskopi, endoskopik ve mikroskobik otoskopi, larenks ve ses ile ilgili rahatsızlıklarda ise videolaringoskopidir. Ayrıca işitme sorunlarında saf ses ve konuşma odyometreleri, yeni doğan işitme testi, beyin sapı odyometresi, akustik refleks ölçümü gibi tanı teknikleri kullanılır.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

KBB Bölümü’nde tanısı konulan hastalıklar ilaçla ya da cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Hastanemizin deneyimli KBB uzmanı hekimleri her yaştan hastanın ilaçla ve ameliyatla tedavisini başarıyla gerçekleştirmektedir. Hastanemizde yenidoğan bebeklere işitme ve tarama testleri de yapılmaktadır.

Videolar

Sinüzit Tedavisi

Sinüzit ağrıları yaşamı olumsuz etkilese de dikkatli davranmak ve yaşam kalitesini artırmak, ağrıların şiddetini ve sıklığını değiştirerek kişinin rahatlamasını sağlayacaktır.

Detaylı Bilgi

Vertigo (Baş Dönmesi)

Baş dönmesi ya da vertigo adıyla anılan bu rahatsızlık, denge kaybı ve sersemlik hissidir. Vertigo pek çok rahatsızlığın belirtisi olabilmektedir.

Detaylı Bilgi

Orta Kulak İltihabı

Kulakta yer alan ve duyma işlevini gerçekleştiren, küçük kemiklerin buluduğu yere orta kulak adı verilir. Bu bölgede yaşanan enfeksiyonlar orta kulak iltihabını meydana getirir.

Detaylı Bilgi
Diğer tedaviler için Tıklayınız