Yoğun Bakım KVC

Yoğun Bakım KVC’de her yatağın başında bulunan monitörler sayesinde hastaların elektrokardiyografi, nabız, kanın oksijenlenme düzeyi, kan basıncı, solunum sayısı, solunum paterni ve vücut ısısı ölçümleri sürekli olarak takip edilmektedir. Yapılan yakın takipler sayesinde hasta için hayati risk oluşturacak değişiklikler anında fark edilmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

En yeni ekipman, uzman ekip, multidisipliner hizmet!

Yoğun Bakım KVC hastaların konforu, acil müdahalelerin rahat ve uygun koşullarda yapılabilmesi açısından değerlendirilip ihtiyaca en uygun şekilde tasarlanmıştır. Kardiyoloji, Anjiyo Ünitesi, Kalp Damar Cerrahisi, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerimizin aynı katta bulunması sayesinde birimler arası acil transferler mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Yoğun bakım ünitemizde açık kalp ameliyatı geçiren hastalarımız ile ameliyat sonrası rehabilitasyona ihtiyaç duyan hastalarımıza da 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. Yoğun Bakım KVC Ünitesi ekibi; Anestezi ve Reanimasyon, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları uzmanları ile yoğun bakım alanında tecrübeli özel eğitimli hemşirelerden oluşmaktadır.

Yoğun Bakım KVC’de bir tanesi izole olmak üzere toplamda dokuz adet yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. İleri düzeyde tedavi ve bakım olanağının bulunduğu yoğun bakım ünitemiz, en yeni teknolojiye sahip cihazlarla donatılmıştır. Her yatağın başında bulunan EKG ile hastaların kan basıncı, nabzı, kanındaki oksijen düzeyi, solunumu takip edilmekte ve vücut ısısı ölçümleri gözlemlenmektedir.