Son dönemlerde yoğun bir talep gören Brezilya popo estetiği, kadınların daha güzel bir popo elde etmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle spor yapılmasına rağmen şekillendirilmesi zor olan popolarda kullanılmaktadır. Vücut yapısına uygun olarak şekillendirileceği için herkeste aynı görünüm oluşturmaz. Ancak eskisine kıyasla daha yuvarlak bir popo elde edilebilir.

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya popo ameliyatı, poponun kaldırılması ve daha yuvarlak bir hale getirilmesi için fazla yağların alınarak popoya yerleştirilmesi işlemidir. Şekillendirme yapılırken büyütme, küçültme, hatları düzenleme gibi işlemlerle birleştirilmesi mümkündür.

Vücudun diğer kısımları da popoya uygun biçimde şekillendirilerek yeni bir görünüm elde edilebilmektedir. Bu nedenle bireyler çoğunlukla popo estetiklerini farklı işlemlerle kombine ettirerek hayallerindeki güzel ve çekici görünümlere ulaşabilirler. Fakat her işlem kişiye özel olduğundan dolayı iyi bir planlamadan sonra ameliyata başlanması gerekmektedir.

Kimler Brezilya Popo Estetiği Yaptırabilir?

Çoğunlukla kadınlar tarafından istense de erkeklere de Brezilya popo estetiği yapılabilmesi mümkündür. Ancak vücut gelişiminin tamamlanması gerektiği için 18 – 20 yaşlarından sonra yaptırılması daha doğrudur. İlerleyen yaş gruplarında da poponun sarkıklığını gidermek gibi nedenlerden dolayı yaptırılması mümkündür. Bu işlem, genellikle spor yapmasına rağmen istediği popo görünümünü elde edemeyen kişilere uygulanmaktadır.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı mıdır?

En yaygın şekilde yaptırılan Brezilya popo estetiği (BBL), işlemden hemen sonra görülebilir haldedir. Fakat ameliyat sonrası oluşan şişkinlik dolayısıyla tam şeklini alması 6 ay kadar sürebilmektedir.

Yan etkilerin kaybolması ve asıl ödemin atılması birkaç hafta sürdüğünden dolayı sonraki süreçte gözle görülür bir fark olmayacaktır. İşlemde yağ nakli yapıldığı içinse popo estetiklerinin kalıcılığı farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak 6 yıl kalıcılık gösterse de bu sürenin uzatılması ve kısaltılması mümkündür.

Popo estetiğinin daha kalıcı bir hale gelmesi için kilo alıp vermekten kaçınılmalıdır. Özellikle yağ enjeksiyonu yapıldığında kilo alıp verme durumu yağların erimesine, poponun şekil değiştirmesine neden olabilmektedir. Düzenli beslenme ve sporla birlikte kilonun korunması ya vücudun şekillendirilmesiyse poponun daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca istenen sonucun elde edilebilmesi için ameliyat sonrası alkol kullanımının sınırlandırılması daha doğrudur.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya poposu ameliyatlarında iki farklı teknik uygulanabilmektedir. İlk yöntem bireyin kendi yağ dokularının kullanılmasıdır. Yağ oranı fazla olan bölgelerden alınan hücreler popoya nakledilerek yuvarlak bir görünüm oluşturulabilmektedir. Bu yöntem yaygın olarak tercih edilmekte, liposuction işlemiyle birleştirilmektedir. Bel ve karın bölgesinden yağ alındığı durumlarda istenmeyen fazla yağlardan da kurtulmuş olunur.

Popo estetiğinde tercih edilen bir diğer yöntemse silikon protez kullanımıdır. Bu işlemde kalça bölgesine atılan kesik sayesinde uygun ölçülerdeki protez, poponun içine yerleştirilmektedir. Deri altına yerleştirildiğinden dolayı bu işlemin vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Gerginlik ve diklik verdiği içinse yağ enjeksiyonuyla hemen hemen aynı sonuçlar elde edilmektedir.

Brezilya Popo Estetiği Faydaları Nelerdir?

Popo estetiklerinde en önemli durum daha güzel ve şık bir popo elde etmektir. Ancak Brezilya popo estetiği diğer yöntemlere göre daha faydalı bir işlemdir. Şekillenmenin verdiği mutluluk hissinin yanında aşağıdaki durumlar da kişiye yarar sağlamaktadır.

  • Alt beden kıvrımları düzenlenmiş olur.
  • Kalçalar daha çekici ve dolgun bir hale getirilir.
  • Alınan yağlar sayesinde vücudun diğer bölgeleri de şekillendirilir.
  • Psikolojik olarak olumlu sonuçlar doğurur.
  • Kişinin kendisini ve bedenini sevebilmesini sağlar.
  • Üst ve alt beden arasında estetik bir görünüm oluşturulur.
  • Kıyafetler vücuda daha güzel şekilde oturur.
  • Düz popo görünümü ortadan kaldırılır.
  • Uzun süre kalıcılık sağlar.