Fit ve güzel bir görünüme sahip olmak için karın kası estetiği yapılabilmektedir. Vücut şekilleri farklı olduğundan dolayı kadınlarda ve erkeklerde aynı prosedürler uygulanmaz. Çok yaygın bir işlem olmasa da özellikle inatçı yağlardan kurtulmak için karın kası estetiği yapılabilmektedir. Böylelikle six pack kasları düzenli spor yapmış gibi ortaya çıkarılabilmektedir.

Kadınlarda Karın Kası Estetiği

Karın kası yapmak için yoğun antrenmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kadınlar, çoğunlukla göbek bölgesinde yap birikimi yaşadığından dolayı kas oluşturmak için estetik operasyonlardan yardım alabilmektedir. Son dönemin en tercih edilen operasyonlarından biri de karın kası estetiğidir. Karın kası, çoğunlukla iki kasın belirginleştirilmesi olarak tercih edilir ancak two pack elde edilmesi mümkündür.

Kadınlarda karın kası estetiği son derece etkili bir uygulamadır. Kasların üzerindeki yağ dokusu yeniden düzenlendiğinden dolayı kısa sürede istenen sonucu vermektedir. Ayrıca heykeltıraş titizliğiyle kaslar şekillendirildiği için her vücuda uygun işlemler yapılır. Ameliyat sonrası doğal bir görünüm elde edilir.

Erkeklerde Karın Kası Estetiği

Baklava kası olarak bilinen six packler, çoğunlukla erkekler için oldukça önemlidir. Ağrısız bir işlem olduğu için pek çok birey tarafından tercih edilebilirler. Kişiden alınan yağlar, kasların üzerine aktarılıp şekillendirildiği için doğal ve sağlıklı bir görüntü elde edilir. Bazı durumlarda karın germe ve deri toplama işlemleriyle bir arada yapılabilmesi mümkündür.

Kadınlarda çoğunlukla two pack olarak yapılan işlem, erkeklerde daha kaslı bir görünüm oluşturmak için six pack şeklinde yapılmaktadır. Bireyin isteğine bağlı olarak daha hafif bir görüntü oluşturulması da mümkündür. Ameliyat ağrısız olduğu için işlemden sonra bireyin kendi yaşamına dönmesi kolay olur. Ayrıca doğal görünüm oluşturulmakta, bireyin estetik bir operasyon geçirdiğinin belli olmaması için dikiş izleri mümkün olduğunca gizlenmektedir.

Karın Kası Estetiği İyileşme Süreci

Six pack ve two pack ameliyatlarından sonra iyileşme süreci hızlıdır. Karın bölgesindeki bandaj bir müddet kaldıktan sonra doktor gözetimiyle çıkarılmalıdır. Birkaç hafta içerisinde tamamen iyileşen bireyler istedikleri kas görünümünü elde ederler. Fakat iyileşme sürecinde ya da daha sonraki dönemlerde kilo alıp verilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarına ve düzenli egzersiz yapmaya özen gösterilmelidir.

İyileşme sürecinde pek çok hastada şişlik ve kızarıklık görülür. Bu durum pek çok ameliyatta görüldüğü için doğaldır ve yapılan işlemi olumsuz biçimde etkilememektedir. Ancak enfeksiyon kapılması durumunda sorun yaşanabileceği için karın bölgesinin temiz tutulmasına özen gösterilmelidir. Yaşanan semptomlarda mutlaka doktorla iletişime geçilmelidir.

Karın Kası Ameliyatı için Yaş Sınırı Nedir?

Estetik ameliyatlarda çoğunlukla bireyin büyüme ve gelişme dönemini tamamlamış olması gerekir. Bu nedenle 18 yaş altındaki hastalara karın kası ameliyatı tavsiye edilmemektedir. Karın kası, daha çok 30 yaş üstündeki hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Çoğunlukla erkekler tarafından talep görse de kadınlar da two pack ameliyatı için doktora başvurabilmektedir.

Karın Kası Estetik Operasyonu Kalıcı mıdır?

Ameliyat sonrasındaki iyileşme döneminde karın kasları belirgin bir hal almaya başlar. Çoğunlukla tam etkisi birkaç hafta sonra görülmektedir ancak bu durum kişiden kişiye değişebilmektedir. Ödemin atılması ve yağ dokularının yerine oturması 6 – 12 aylık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bu esnada dikişler de erimiş, kızarıklığını yitirmiş ve neredeyse görünmez bir hale gelmiş olacaktır.

Karın kası operasyonları, hasta kilo alıp vermediği sürece kalıcı olur. Fakat yağ içerdiğinden dolayı metabolizmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun için beslenme düzenine, alışkanlıklara, spor yapmaya, sağlıklı bir uyku düzeni oluşturmaya özen gösterilmelidir. Özellikle alkol ve sigara kullanmamaya dikkat edilmelidir.