Ömer Südekan

Doç. Dr. Ömer Südekan

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Doç. Dr. Ömer Südekan, Türkiye’de tanınmış bir Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanıdır ve uzun yıllar süren eğitim ve deneyiminin ardından bu alanda üstün bir kariyere sahiptir.

Tıp eğitimine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başlayan Dr. Ömer Südekan, temel tıp bilimlerini öğrenerek hekimlik kariyerine ilk adımlarını atmıştır. Daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine devam etmiş ve Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlaşmıştır.

Kariyerine Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde devam etmiştir. Bu klinikte, kadınların çeşitli üreme ve jinekolojik sağlık sorunlarına yönelik tanı, tedavi ve cerrahi müdahaleler konusunda uzmanlaşmıştır. Bu süreçte, birçok hastaya yardımcı olmuş ve sağlıklı doğumların gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur.

Daha sonra kariyerine SSK Ege Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde devam etmiştir. Bu hastanede, kadınların sağlığına odaklanmış ve jinekolojik sorunların yanı sıra gebelik ve doğum süreçlerinde de hasta bakımı yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi’nde de deneyim kazanmış olan Doç. Dr. Ömer Südekan, üreme sağlığı alanında da çalışmış ve çiftlere üreme konusunda destek olmuştur.

1985’de Südekan Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğini kurmuş, 30 yıl bu kliniğinde İzmir’e hizmet vermiştir. 2015 yılında Kanada’ya yerleşmiş sonrasında 2019 yılında İzmir’e dönüp Egepol sağlık gurubunda çalışmaya başlamıştır. Doç. Dr. Ömer Südekan, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki uzmanlığı ile hastalarına üstün sağlık hizmetleri sunmaktadır. Kadınların sağlığını korumak ve iyileştirmek için büyük bir taahhüt ile çalışmaya devam etmektedir.

Kurslar – Sertifikalar

  • 20 yılda 18 yurt içi ve yurt dışı kongre

BİLİMSEL YAYINLAR

  • 31 adet yurt içi, üç adet yurt dışında yayınlanmış makale