Medikal Onkoloji

Medikal Onkoloji Bilim Dalı, İç Hastalıkları uzmanlığı üzerine yapılan bir üst uzmanlık dalıdır. İzmir Egepol Hastanesi olarak Medikal Onkoloji kliniğimizde uzman doktorlarımızla sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

Tanı yöntemleri nelerdir?

Bilgisayarlı Tomografi, MRI, PET-BT, Mamografi gibi görüntüleme yöntemleri kullanılabilir. Bu yöntemler dışında, tümör mutlaka Patolog tarafından değerlendirilmelidir. Tümörün özellikleri hakkında bilgi veren ve tedavi yönlendirmesinde en temel rol oynayan “doku tanısı”na gerek vardır.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Medikal Onkolog , kanserin sistemik tedavisinde temel rol oynar. Kanserde sistemik tedavi; kemoterapi, hormonal tedavi, hedef tedavi (akıllı ilaçlar), immünoterapi olarak dört ana grupta toplanmaktadır. Hangi hastaya hangi tedavinin verileceği, tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi, bu tedaviler ile ortaya çıkan yan etkilerin takibi Medikal Onkolog tarafından yapılmaktadır.

Videolar

Hedefe Yönelik Tedaviler (Akıllı İlaçlar)

Halk arasında akıllı ilaç olarak da bilinen bu tedaviler ile kanserin ilerlemesi ve büyümesi yavaşlatılmış hatta bazı kanser türlerinde elde edilen başarı ile ölümcül değil kronik bir hastalık- haline gelmesi sağlanmıştır

Detaylı Bilgi

Kalıtsal Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür ve 8 kadından 1 tanesi yaşamının bir döneminde meme kanseri ile karşılaşabilmektedir. Meme kanserli hastaların yaklaşık % 5-10’unu kalıtsal meme kanserleri oluşturur.

Detaylı Bilgi

Malin Melanom

Melanom vücudun her bölgesinde ortaya çıkabilir. En sık, güneşe daha çok maruz kalan sırt, kol ve bacaklarda, ellerde ve yüzde görülmekle birlikte, güneş maruziyeti olmayan ayak tabanları ve el ayalarında da ortaya çıkabilir.

Detaylı Bilgi