Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) uzmanı hekim hasta tedavisini fizyoterapist, fizik tedavi teknikeri ve hemşire gibi sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekibi koordine ederek yapar.

Tanı yöntemleri nelerdir?

FTR’de en önemli tanı yöntemi muayene ve görüntüleme teknikleridir. Konusunda deneyimli hekimlerimiz muayene ve tetkiklerin ardından hastaya en uygun tedavi şeklini belirlemektedir.

Tedavi programı hastanın diğer sorunları, iş koşulları, yaşam tarzı ve spor alışkanlıkları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Böylece kişiye özel bir tedavi programı ortaya çıkarılır.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Fizik tedavi, kişinin fonksiyonel hareketleri geri kazanabilmesi amacıyla yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler gibi çeşitli uygulamalardan oluşur. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı hekimlerimiz, hastaya özel belirlenen tedavi programı kapsamında ilaç kullanılması, enjeksiyon yapılması ya da fizik tedavi uygulanmasını önerebilir.

Fizik tedavinin başarısı hastaya biyolojik, psikolojik ve sosyal bir bütün olarak yaklaşmakla mümkündür. Hareket kısıtlılığına çözüm bulunması, hastanın anatomik, fonksiyonel ve sosyal açıdan bir bütün olarak değerlendirilmesiyle sağlanır. Bu ilke doğrultusunda tedaviye bir bütün olarak yaklaşan deneyimli hekimlerimiz hastanın hareket özgürlüğüne kavuşmasını ve yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

Bel Fıtığı Ameliyatı

Bel fıtığı, omurgalar arasında yer alan disklerin zorlama gibi eylemler ile yırtılması sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

Detaylı Bilgi

Romatoid Artrit Tedavisi

Eklem iltihaplanmalarının en sık görülen formu romatoid artrittir. Romatoid artrit yıllarca devam edebilen kronik bir hastalıktır.

Detaylı Bilgi

Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ağrısı, bel ve çevresinde yanma, batma ya da acıma hissidir. Tek bir bölgede hissedilebildiği gibi büyük bir alana yayılması mümkündür.

Detaylı Bilgi

Egepol International Hastanesi