Obezite Cerrahisi

Metabolik Cerrahi, metabolizma hastalıklarının cerrahi yöntemle tedavisini gerçekleştiren bir tıp dalıdır. Diyabetin yanı sıra hipertansiyon, obezite, tip 2 diyabet ve yüksek kolesterol gibi hastalıkları tedavi eder. İzmir Egepol Hastanesi olarak Obezite Cerrahisi alanında uzman doktorlarımızla sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

Tanı yöntemleri nelerdir?

Metabolik hastalıkların önemli bir kısmı kalıtsaldır. Belli şikayetlerle ortaya çıkan metabolik hastalıkların tanısı bazı metabolik taramalar ve kan testleriyle konulabilir. Erken tanı konulan hastalıkların cerrahi yöntemle tedavisinde özellikle son yıllarda çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Temel hedefin, vücuda alınan besinlerin safra ve pankreas sıvılarıyla daha geç buluşmasını sağlamak olduğu metabolik cerrahide farklı ameliyat yöntemleri mevcuttur. Ameliyatlar genellikle laparoskopik (kapalı) yöntemle gerçekleştirilir. Hasta durumuna göre dört-beş gün hastanede yatabilir.

Obezite Cerrahisi Bölümümüzde tedavi edilen hastalıklar:

  • Tip 2 diyabet
  • Hipertansiyon
  • Obezite
  • Yüksek kolesterol
Videolar

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp mide ameliyatı halk arasında mide küçültme ameliyatı olarak da bilinmektedir. Ortalama olarak bir buçuk saatte gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi

Mide Balonu

Genellikle fazla kilolu ve obezite kategorisindeki kişiler tarafından tercih edilen mide balonu, midede yer kaplayıcı hacme sahip silikon bir balondur.

Detaylı Bilgi

Mide Bypass Ameliyatı

Mide bypass ameliyatları kilo kaybının yanı sıra obezite ile ilişkili tıbbi hastalıkları %90’dan fazla iyileştirme ve sıklıkla ortadan kaldırma yeteneğidir.

Detaylı Bilgi

Egepol Cerrahi Hastanesi