Böbrek Kanseri Tedavisi

Böbrek kanseri, işlevlerini yerine getiren hücrelerin işlevlerini yitirmesi ve anormal derecede büyümesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Detaylı Bilgi

Mesane Kanseri

Mesanenin iç yüzeyinde kendine özgü bir hücre vardır ve bu hücreler kontrolsüz bir şekilde çoğalınca mesane kanserine sebep olur.

Detaylı Bilgi

Testis Kanseri

Testis kanserinde en önemli unsurlardan biri aile faktörüdür ve aile geçmişinde böyle bir kanser varsa kişilerin daha dikkatli olmaları gerekir.

Detaylı Bilgi

Bel Soğukluğu Tedavisi

Bel soğukluğu gonore adı ile de bilinen cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur.

Detaylı Bilgi

Prostat Kanseri

Prostat kanseri erkeklerde en çok ratlanan kanser türü olarak bilinir.

Detaylı Bilgi

Açık Nefrektomi Ameliyatı

Böbreğin vücuttan çıkarılması işlemine Nefrektomi adı verilir. Açık ameliyat yöntemi ya da laparoskopik ameliyat yöntemi sayesinde bu işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Detaylı Bilgi

Androloji Bölümü

Androloji, bireylerin cinsel sağlığı, mikropenis ve erkek kısırlığı konularını inceleyen bir bilim dalı olarak ifade edilebilmektedir.

Detaylı Bilgi

Andropoz Tedavisi

Erkek menopuzu olarak da bilinen, genelde 40’lı yaşlardan sonra ortaya çıkan bir hormonal düşüklüktür.

Detaylı Bilgi

İnterstisyel Sistit Tedavisi

Mesanede yani idrar torbasında çıkan iltihap sistit olarak adlandırılır.

Detaylı Bilgi

Kegel Egzersizleri Tedavisi

Özellikle idrar kaçırma gibi durumları ortadan kaldırmayı yardımcı olan bu egzersizler, düzenli olarak yapılması halinde etkileri kısa süre içerisinde görülmektedir.

Detaylı Bilgi

Böbrek Taşı Tedavisi

Vücudun fizyolojik dengesini sürdürmesinde önemli rol oynayan böbrekler yaşamın devamlılığı için atık maddelerin vücuttan idrar yoluyla atılmasını sağlar.

Detaylı Bilgi

Renal Arter Stenozu

Böbreklere kan taşıyan damarlardan en az birisinin daralması sonucunda renal arter stenozu oluşmaktadır.

Detaylı Bilgi

Laparoskopik Donör Nefrektomi

Laparoskopik yöntem ile canlı bir vericiden böbrek çıkarılması girişimi giderek yaygınlaşmaya başlayan yöntemler arasında yer almaktadır.

Detaylı Bilgi

Yetişkinlerde İdrar Kaçırma

İdrar kaçırma, çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerde de yaygın olarak görülen bir durumdur. Kadınlarda görülme oranı erkeklerde görülme oranının iki katıdır.

Detaylı Bilgi

Hematüri Tedavisi

İdrarda görülen kana tıp dilinde hematuri adı verilir. Bu durum her zaman zararlı değildir ancak bazı durumlarda da ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir.

Detaylı Bilgi

İdrar Yolu Enfeksiyonu

Boşaltım sisteminde en yaygın şekilde görülen idrar yolu enfeksiyonu, idrar yolunun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir.

Detaylı Bilgi