Apandisit Tedavisi

Apandisit, karnın sağ tarafında kalın bağırsağa bağlı ince bir kesedir. Apandisit, enfekte olması durumda patlayabilir ve hayati tehlikeye yol açabilir.

Detaylı Bilgi

Robotik Cerrahi

Genel olarak Robotik Cerrahi tekniği, cerrahın kontrol konsolu başında bulunması ve robotik cerrahi makinelerini eş zamanlı olarak kullanılmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi

Meme Kanseri

Meme kanseri, başlıca kadınlarda en sık karşılaşılan kanserler içerisinde birinci sırada yer alır. Aynı zamanda hemen hemen her yaş grubunu etkileyebilen bir kanser türüdür.

Detaylı Bilgi

Anal Fissür (Makat Çatlağı)

İnsan vücudunda anüs bölgesi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Uzun süren kabızlık veya ishal durumlarında bu bölgede yırtılmalar meydana gelebilmektedir.

Detaylı Bilgi

Anal / Perianal Siğil (Makat ve Makat Çevresi Siğilleri) Tedavisi

Anal siğiller anüsün içinde ve çevresinde oluşan siğillerdir. Bu siğillere cinsel veya cilt teması yoluyla yayılan insan papilloma virüsü (HPV) neden olur.

Detaylı Bilgi

Anal Pruritus (Anal Kaşıntı)

Anal kaşıntı, perianal bölgede gerçekleşen ve genellikle geceleri ya da bağırsak hareketlerinden hemen sonra etkinliğini hissettiren bir cilt rahatsızlığıdır.

Detaylı Bilgi

Kapalı Nefrektomi Ameliyatı

Kapalı Nefrektomi karın içerisine yerleştirilen 1 cm çapında özel bir kamera yardımıyla gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgi

Karın ve Kasık Fıtığı Ameliyatları

Karın duvarı fıtıkları; karın içinde bulunan organ ya da dokuların, karın duvarındaki çok zayıf bir noktadan fıtık kesesi karın dışına çıkması şeklinde oluşur.

Detaylı Bilgi

Retrorektal (Presakral) Kitleler Ameliyatı

Retrorektal ya da presakral bölgelerde (makat ile kuyruk sokumu arasında bulunan bölge) kitleler nadiren görülür.

Detaylı Bilgi

Diyafram Bozuklukları Tedavisi

Göğsü ve karın boşluklarını ayıran, kas yapısıyla solunuma destek olan organa diyafram denir.

Detaylı Bilgi

Karın Duvarı Fıtıkları Ameliyatı

Karın duvarı zaman içinde katlı bir şekilde büyüdüğü takdirde ve bütünlüğün bozulması beraberinde yırtık oluşumuna neden olur.

Detaylı Bilgi

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Ameliyatı

Rektosel, bağırsağın son kısmı ile ön kısmındaki organlar arasındaki tabakanın gevşemesi sonucu bağırsağın ıkınmayla bu organlara yakınlaşarak fıtıklaşmasıdır.

Detaylı Bilgi

Plonidal Sinüs (Kıl Dönmesi) Tedavisi

Halk arasında Kıl Dönmesi olarak bilinen Plonidal Sinüs, genellikle 30 yaşın altındaki erkeklerde ortaya çıkar ve kılın cilt altına ilerlemesiyle meydana gelir.

Detaylı Bilgi

Haşimato Hastalığı Tedavisi

Haşimato (Hashimato) hastalığının temelini tiroid bezinin iltihaplanması oluşturmaktadır. Bilimsel açıdan otoimmün, kronik lenfosistik tiroidit olarak da adlandırılır.

Detaylı Bilgi

Gaz-Dışkı Tutamama Tedavisi (Anal İnkontinens)

Gaz veya dışkı tutamama problemi bireylerin istemsiz olarak dışkı veya gaz çıkarması olarak bilinmektedir.

Detaylı Bilgi

Laparoskopi İşlemi

Laparoskopi, genellikle tanı amaçlı, görüntüleme testlerinin belirleyemediği sorunları çözümlemek amacıyla gerçekleştirilen bir tür keşif ameliyatıdır.

Detaylı Bilgi

Meme Başı Akıntısı

Kadınlarda daha sık rastlanan meme başı akıntısı; tek ya da iki memede görülen, kimi zaman şeffaf renkli olabilen akıntılardır.

Detaylı Bilgi

Perianal Fistül ve Apse

Makat bölümünde apse oluşması ile ortaya çıkan perianan fistül oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Perianal fistül oluşumu sırasında makat çevresinde tahriş görülebilir.

Detaylı Bilgi

Mide Fıtığı Ameliyatı

Pek çok sebeple oluşabilen mide fıtığı, genellikle 50 yaş üzerinde ortaya çıkar ve çoğunlukla hayati bir tehlike oluşturmaz.

Detaylı Bilgi

Rektal Prolapsus Ameliyatı

Her bin kişiden birinde görülen rektal prolapsusun oluşum nedeni ve semptomları hastadan hastaya değişiklik göstermektedir.

Detaylı Bilgi

Safra Kesesi İltihabı (Kolesistit)

Kadınlarda daha sık gözlenen kolesistit, ciddi sorunlara yol açmakta ve tedavisinin en kısa sürede yapılması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi